V dňoch 5.- 6. Mája 2018 sa uskutočnili v Komárne majstrovstvá SR v pištoli a PCC. Nezvyknem sa kriticky vyjadrovať na adresu organizátorov preteku ale tento krát som nútený urobiť výnimku.

Bolo postavených 20 streleckých situácií ale ich náročnosť bola veľmi nízka. Prevládali blízke a celé terče. Mal som pocit, že som sa vrátil o 6-7 rokov dozadu, keď sa podobné situácie stavali. Pritom rozrezať terč na polovicu, urobiť skórovací okraj nie je až tak náročné keď už nechceli terče maľovať a robiť neskórovacie časti. Na situácii č.1 boli tri okná a v každom po dva ipsc papiere… Stačilo medzi dva papierové terče dať po jednom gongu a už by to bola zaujímavá 15 ranná situácia. S prenosmi, divízia production by už bola nútená premýšľať o prebití, skrátka pekná, zaujímavá a náročnejšia situácia ako tá, ktorá tam bola. Na jednej strane som videl plno roboty a nových streleckých zástien ale nápad takmer nulový. S každým zahraničným dobrým strelcom s ktorým som sa rozprával, zastával presne taký istý názor a zhodne tvrdili, že oproti minuloročnému preteku je to o level až dva slabší pretek. Potom sa nečudujme, že pre slovenských strelcov zahraničné preteky spôsobujú problémy keď staviame preteky tak, ako to bolo v Komárne.

Taktiež si myslím, že termín pre Majstrovstvá SR na začiatku Mája je nešťastný. Zastávam názor, že M SR by mali byť na konci sezóny a nie na začiatku. Taktiež som presvedčený, že M SR by si zaslúžili samostatný formát a nie spájať ho spolu s Mosquitom. Mosquito má u nás aj v zahraničí už veľkú tradíciu, ale M SR by mal byť vrchol streleckej sezóny slovenského strelca a to niekedy v Septembri ako samostaný pretek.
A teraz to najsmutnejšie z M SR 2018. Ak chceli organizátori ukázať aké to je keď pohŕdajú strelcami, tak musím priznať, že sa im to skutočne podarilo. A to na 100%. Som v SADS ( pred tým SAPS ) od samého začiatku a môžem zodpovedne povedať, že sa stalo len raz za celú históriu, že by organizátor nevyhlásil výsledky na M SR keď bola vypísaná divízia. Čiže nevyhlásiť výsledky v divízii PCC v hodnotení M SR považujem za niečo… radšej sa ani nevyjadrím. Nebudem tu rozoberať že aj strelec v divízii PCC zaplatil také isté štartovné ako hocikto iný v inej divízii a to niekoľko týždňov až mesiacov dopredu. V podstate by som mal byť spokojný lebo organizátor vyhlásil aspoň overall v PCC a ako víťazovi mi strčil do ruky medailu s nápisom Mosquito match “18”, síce bez akejkoľvek zmienky o M SR, bez umiestnenia, čiže za pár mesiacov už človek ani nebude vedieť, za čo ju vlastne dostal….

A argument, že divízia PCC bola zatiaľ spustená len na úrovni regionálnych krajín, neobstojí. Ak je raz vypísaná a divízia spĺňa počet strelcov podľa pravidiel, má byť vyhodnotená. Takže napr. Martin Čemsák, ktorý na prvých M SR v divízii PCC skončil na treťom mieste v rámci Slovenska si ani len toľko nezaslúžil, aby mu organizátor podal ruku a v podstate tam zbytočne “zabil” dva dni. Ak by náhodou niekto nevedel ako sa to robí, odporúčam navštíviť našich susedov Čechov. Tam každému majstrovi Česka ešte aj hymnu zahrajú, ale na Slovensku ani len výsledky nevyhlásia!
Napriek tomu chlapov v Komárne považujem za svojich priateľov a vážim si čo robia pre strelcov. A preto mi ostáva len dúfať, že podobný exces sa už opakovať nebude.