Brušné svaly
Svalstvo nôh
Zápästie a svaly prstov
Ramená
Prsné svaly a triceps
Biceps

Vzhľadom k tomu, že sa venujeme dynamickej streľbe je potrebné aby sme na jej zvládnutie disponovali dostatočnou silou, kondíciou a pohybovými schopnosťami.

Do dynamickej streľby radíme streľbu podľa pravidiel IPSC, IDPA, obrannú streľbu, westernovú streľbu, taktickú streľbu, bojovú streľbu, ale aj niektoré disciplíny olympijskej streľby a to trap, skeet, rýchlopalnú pištoľ a podľa nášho názoru najťažšiu dynamickú streľbu aká vôbec existuje a to biatlon.

Ak Vám náhodou niekedy tvrdil nejaký “špičkový” strelec, že on sa fyzickej príprave nevenuje tak máte len jednu istotu a to, že Vás oklamal. Dynamická streľba sa netýka len krátkej zbrane, ale aj pušky a brokovnice. A pri týchto zbraniach je nevyhnutnosť disponovať potrebnými fyzickými schopnosťami pre jej úspešné zvládnutie.
V nasledujúcich kapitolách Vás bližšie zoznámime s cvičeniami, ktoré považujeme za dôležité rozvíjať pre úspešné zvládnutie dynamickej streľby. Niektoré svalové skupiny sa zapájajú počas dynamickej streľby viac, niektoré menej. To však neznamená, že tie svalové skupiny budeme ignorovať, nakoľko ľudské telo funguje ako celok.
Už z názvu “dynamická streľba” si vieme vydedukovať, že k jej zvládnutiu potrebujeme silu a dynamiku.

Samotnú silu delíme na:

a./ statickú silu
b./ dynamickú silu a
c./ vytrvalostnú silu

Statickú silu nepotrebujete pre zvládnutie dynamickej streľby, a sme presvedčení, že ani v bežnom živote. Bez dynamickej a vytrvalostnej sily v dynamickej streľbe pokrok neurobíte.

Človek na to aby bol silný nepotrebuje mať veľké svaly. Práve naopak, veľké svaly sú len zbytočnou záťažou, majú svoju váhu a túto váhu( kg ) musia Vaše kĺby nosiť. Veľké svaly potrebujú viac kyslíka pri rôznych činnostiach a dobre vieme, že pri niektorých pohybových aktivitách toho kyslíka naozaj nie je na rozdávanie 🙂
Samotné cvičenie sme rozdelili do šiestich skupín.