Dňa 7. Júna 2018 sa uskotočnili na strelnici na Sielnici neformálne majstrovstvá SR v streľbe mestských polícií, ktoré organizovala mestská polícia Banská Bystrica. Naša strelecká akadémia dostala pozvánku a tak možnosť streliť si pretek v rámci pozvaných hostí, za čo aj touto cestou organizátorovi ďakujeme.
Pretek prišiel oficiálne otvoriť primátor Banskej Bystrice MUDr. Ján Nosko spolu s náčelníkom mestskej polície v Banskej Bystrici Ing. Miroslavom Bálintom. Organizátor postavil 7 nápaditých streleckých situácií, ktoré preverili 99 strelcov, z čoho bolo 66 príslušníkov mestských polícií a 33 pozvaných hostí. Pretek bol súťažou dvojíc a samozrejme aj jednotlivcov. O nápadistosti svedčí napríklad fakt, že jedna situácia sa strieľala z fúrika, pričom druhý z dvojice držal strieľajúceho vo fúriku vo vzduchu. Na ďalšej situácii jeden z dvojice začal riešiť streleckú situáciu s jedným päťtnásťranným zásobnikom a druhý zásobník mu musel napáskovať kolega z dvojice, samozrejme tiež na čas. Parkúr pozostával z 21 rán kde bolo asi 6 kovových terčov. Najväčší podiel na perfektnej organizácii a bezproblémovom priebehu má Ing. Andrej Majling z MP Banská Bystrica-rozhodca zúčastňujúci sa aj civilných pretekov organizovaných pod hlavičkou SADS a veľmi dobrý strelec, čo potvrdil aj na samotnom preteku.
Celý pretek sa niesol v priateľskom duchu a k dobrej atmosfére bezpochyby prispel aj vynikajúci kotlíkový guľáš podavaný organizátorom priamo na strelnici.

Celkové výsledky jednotlivci:

1. Nagy Ernest 436,3b
2. Ťažký Miroslav 418,6b
3. Hrivnák Rastislav 383,8b

Výsledky družstvá:

1. Shooting Academy Alfa / Nagy, Michalák / 806,9b
2. BB United team / Ťažky, Majling / 770,9b
3. Gogo Team / Chochula, Ravas / 677,9b

Jednotlivci MP:

1. Ťažký Miroslav 418,6b
2. Majling Andrej 352,2b
3. Hanuštiak Robert 278,5b