V dňoch 26-28. 7. 2018 sme vykonali trojdňový strelecký kurz / pištoľ- pokročilý /pre inštruktorov špeciálneho výcviku vo výcvikovom priestore MO SR Lešť. Na tento kurz sa vždy veľmi teším, nakoľko inštruktorov z Lešte považujem za svojich priateľov a je to perfektná partia nadšencov, ktorí sú večne hladní po nových streleckých informáciach. Kurz bol zameraný na vyššiu úroveň dynamickej streľby z krátkej zbrane. Okrem zdokonaľovania jednotlivých streleckých techník ako je streľba zo silnej a slabej ruky, streľba na rôzne pohyblivé terče /mimochodom celý jeden deň sa strieľalo len na pohyblivé terče /, prechod z blízkych terčov na terče ďaleké a naopak so zachovaním akceptability, podvedomý obraz mieridiel pri intenzívnej streľbe, chybovosť a pod. sme sa venovali správnemu riešeniu streleckých postupov na rôznych streleckých situáciach, kde každý z účastníkov si to strelil podľa svojho uváženia a následne bolo ukázané / strelené / správne riešenie uvedenej situácie a urobený rozbor s vysvetlením.
Po každom takomto rozbore a následnom strelení situácie sa dokázali účastníci kurzu okamžite zlepšovať.
Čo sa týka metodickej stránky, venovali sme sa aj správnej stavbe streleckých situácií a to aj vzhľadom k tomu, že sa blíži ďalší ročník majstrovstiev SR v bojovej streľbe, kde sa zúčastňujú všetky ozbrojené štátne zložky, ktoré každoročne organizuje Centrum výcviku Lešť. Tu mi nedá nepripomenúť, nakoľko som pravidelným účastníkom uvedeného preteku, že za dlhé roky organizovania pretekov sa organizátorom podarilo vybudovať profesionálny projekt, ktorý vždy preverí účastníkov a to nielen po streleckej stránke ale aj po fyzickej a mentálnej, a z roka na rok je organizovaný na kvalitatívne vyššej úrovni a stal sa z neho vysoko prestížny pretek medzi špeciálnymi jednotkami SR ale aj zahraničnými jednotkami. Chlapom z Lešte držím pazúr aby ročník 2018 dopadol podľa ich predstáv.

No a ja sa už teším na ďalší kurz, ktorý sa uskutoční v Októbri a to so zameraním na pušku, ktorý bude viesť naša akadémia spolu s Proarms Trainingom.