V dňoch 9-10. Júla 2019 sa v CV Lešť uskutočnil už XV. ročník v bojovej streľbe príslušníkov OS SR, MV SR a pozvaných hostí.
Preteku sa zúčastnilo celkovo 41 dvojíc. Na 82 strelcov zo Slovenska aj zo zahraničia čakalo 11 streleckých situácii, ktoré preverili nielen ich strelecké schopnosti, ale aj fyzickú pripravenosť, teamovú spoluprácu, schopnosť rýchleho vyhodnocovania a riešenia streleckých situácii, ktoré si strelci nemohli dopredu pozrieť. Tak ako po iné roky, najviac účastníkov preverila prekážková dráha, medzi strelcami nazývaná “Rambo dráha“. Tento rok organizátor okrem už tradičných prekážok ako je tlačenie terénneho auto, prevracanie 300.-kg pneumatiky, prekonávanie vysokej prekážky, nízkej prekážky, rúčkovanie na rebríku pridal ešte aj lanový rebrík, ktorý odčerpal ešte viac síl. Túto disciplínu vyhrali chlapi z Lynx Comanda.
Mne osobne sa veľmi páčilo ako boli postavené strelecké situácie. Jednak boli veľmi nápadité a pekne nadizajnované, ale hlavne boli vyvážené. Na budúci rok vrele odporúčam organizátorom majstrovstiev SR v policajnej streľbe, aby sa prišli pozrieť ako majú vyzerať strelecké parkúry v dnešnej dobe. Niektoré situácie sa riešili samostatne a niektoré spolu vo dvojici. Niektoré situácie sa strieľali len s krátkou zbraňou, niektoré len s dlhou zbraňou a boli aj situácie kde strelec musel prejsť z jednej zbrane na druhú. Samozrejme za dodržania prísnych bezpečnostných podmienok.
Veľke uznanie treba vysloviť rozhodcom na jednotlivých streleckých situáciach, ktorí sa okrem regulárneho rozhodovania snažili veľa krát strelcov aj povzbudiť, najmä na prekážkovej dráhe. A za dva dni odviedli obrovský kus práce.
No a čo sa týka samotných výsledkov, myslím, že sme sa nestratili. Shooting Academy Alfa som reprezentoval ja s mojím starším synom a druhé družstvo tvoril MUDr. Andrej Vondrák a Mgr. Drimaj Peter. Som úprimne rád, že tento rok víťaztvo ostalo na Slovensku nakoľko minulý rok hviezdili naši bratia z Čiech, keď si odniesli prvenstvo ako vo dvojiciach tak aj v jednotlivcoch. Hovorím o chlapoch z Prostejova zo 601 skupiny Špecialných síl.
Na záver by som sa chcel ešte raz poďakovať organizátorom za perfektný pretek. A to ako po technickej stránke tak aj po organizačnej. Poďakovanie patrí jednak vedeniu CV Lešť, inštruktorom špecialného výcviku CV Lešť, ktorí celý pretek postavili, ale aj rozhodcom, pomocníkom na streleckých situáciach a každému kto sa pričinil o to, že sme dva dni mohli strielať na najlepších strelniciach v SR. Ďakujeme, že sme sa mohli zúčastniť streleckého “festivalu” nazývaného Bojová streľba. A už teraz sa tešíme na ročník 2020.
Celkové výsledky dvojíc:
 1. miesto Shooting Academy Alfa ( Nagy E. / Nagy E. ml. ) 2652,8 b.
 2. miesto RDA ( Šebík I. / Nemčok L. ) 2501,8 b.
 3. miesto Lynx Comando 1 2463,7 b.
 4. miesto 5. pluk špeciálneho určenia Žilina 2436,4 b.
 5. miesto 601 sk. špeciálnych síl Prostejov 2390,5 b.
 6. miesto Shooting Academy Alfa ( Vondrák A. / Drimaj P. ) 2185,8 b.
Výsledky dvojíc MV SR:
 1. miesto PPU Trnava
 2. miesto GR ZVJS
 3. miesto Lynx Comando 2
Výsledky dvojíc OS SR:
 1. miesto 5. pluk špeciálneho určenia Žilina
 2. miesto VP Prešov 1
 3. miesto VP Prešov 2
Celkové výsledky jednotlivcov:
 1. miesto Ernest Nagy 809,2 b.
 2. miesto Ivan Šebík 772,8 b.
 3. miesto Lynx Comando 1 761,4 b.

 

GALÉRIA:

XV. Ročník v Bojovej streľbe, Lešť 2019